MSRP: $109,750
Sale Price: $109,750
| Vin | 1FDUF5GT4KDA11345 |
| Class | CLASS C MOTORHOME |
| Width | 99" |
| Length (FT) | 36'8" |
| Total Gray Water Tank Capacity (GAL/L) | 40 GAL |
| Number Of Slideouts | 1 |
| Max Sleeping Count | 10 |
| Total Black Water Tank Capacity (GAL) | 40 GAL |
| Dry Weight (LBS) | 19,500 |
| Height (IN) | 12'6" |
| Sleeps | 6 and Above |
| Shop By Payment | $750 or more |
| Shop By Weight | Over 10000 |
| Floorplan | Bunkhouse |
| Other Features | 2 or more ACsExterior: FiberglassKing BedSolar Prep50 Amp |
| Inventory Options | Aluminum Wheels Side-Hinged Baggage Doors Pass Through Storage Hydraulic Leveling Jacks 2000 Watt Inverter 3M Film Front Mask Solar Panels Exterior Entertainment Center w/TV Auto Patio Awning Dual Ducted Roof A/C's Exterior Kitchen On-Demand Water Heater Water Purifier LCD TV in Bedroom LCD TV in Cockpit Residential Refrigerator Convection Microwave Solid Surface Countertops Multiplex Wiring System 3-Camera Rear Vision System Power Windows Power Pilot Seat GPS Navigation System Trip Computer Onan 6.0 KW Diesel Generator |
| Engine Brand Name | 6.7L Power Stroke® V8 Turbo Di |
| Fuel Type | DIESEL |
| Chassis Model | Ford® F-550 |
| Transmission Type | TorqShift® 6-speed Automatic |
| Total Propane Tank Capacity (GAL/LBS) | 68 |
| Awning Length (FT/M) | 20 |
| Leveling Jack Type | Hydraulic Automatic Leveling |
| Fuel Capacity (GAL) | 68 |