2021 Forest River Cherokee Patriot Edition 274BRB — Key Specs
Interior Features
Additional Features
| Stock # | 8459 |
| Location | Boutte |
| Year | 2021 |
| Make | Forest River |
| Model | Cherokee Patriot Edition |
| Trim | 274BRB |
| Condition | USED |
| Status | AVAILABLE |
| Vin | 4X4TCKC22NX155154 |
| General | |
|---|---|
| Exterior Color | WHITE |
| Class | TRAVEL TRAILER |
| Width | 96" |
| Length (FT) | 32' 5" |
| Total Gray Water Tank Capacity (GAL/L) | 38 GAL |
| Number Of Slideouts | 1 |
| Max Sleeping Count | 8 |
| Total Black Water Tank Capacity (GAL) | 28 GAL |
| Dry Weight (LBS) | 6383 LBS |
| Height (IN) | 11'1" |
| Shop By Payment | $150 to $199 |
| Shop By Weight | 6000 - 7000 |
| Floorplan | Bunkhouse |
| Other Features | Exterior: Aluminum, 30 Amp |
| Other Specifications | |
|---|---|
| Total Fresh Water Tank Capacity (GAL/L) | 40 GAL |
| Hot Deals |
|---|
This website uses cookies to enable essential tools and functionality in effort to enhance the browsing experience for our customers. For more information, read our privacy policy.