The 2026 Prime Time Tracer 195RB is an ultra-lightweight travel trailer with a rear-bath floorplan.
Key Floorplan Highlights
Front Bedroom: Features a Camp King bed flanked by dual wardrobes and overhead cabinets for storage.
Central Living & Slide-Out: The living area includes a jackknife sofa located within the slide-out, directly across from a sophisticated entertainment center.
Gourmet Kitchen: A central galley equipped with a 12V glass refrigerator, an air fryer cooktop with three burners, a stainless steel sink, and a hidden pantry.
Full Rear Bathroom: A spacious bathroom spans the rear of the trailer, featuring a large shower with a skylight, an extended-height toilet, a vanity, and linen storage.
Exterior Features: A 12' 6" power awning with LED lights, massive drop-frame pass-through storage, and an outside shower.
| Stock # | 9141 |
| Location | Boutte |
| Year | 2026 |
| Make | Prime Time |
| Model | Tracer |
| Trim | 195RB |
| Condition | NEW |
| Status | AVAILABLE |
| Vin | 5ZT2TRJB1TB527122 |
| General | |
|---|---|
| Exterior Color | WHITE |
| Class | TRAVEL TRAILER |
| Width | 96" |
| Length (FT) | 23' 4" |
| Total Gray Water Tank Capacity (GAL/L) | 34 GAL |
| Number Of Slideouts | 1 |
| Max Sleeping Count | 4 |
| Total Black Water Tank Capacity (GAL) | 34 GAL |
| Dry Weight (LBS) | 5013 LBS |
| Height (IN) | 10'9" |
| Sleeps | 3-4 |
| Shop By Payment | $250 to $299 |
| Shop By Weight | 5000 - 6000 |
| Floorplan | Couples Coach - No Bunks, Rear Bath |
| Other Features | Exterior: Fiberglass, King Bed, Outdoor Kitchen, Solar Prep, 30 Amp |
| Other Specifications | |
|---|---|
| Inventory Options | CHOCOLATE MALT DECOR ADVANTAGE PACKAGE RVIA SEAL |
| Total Fresh Water Tank Capacity (GAL/L) | 42 GAL |
| Hot Deals |
|---|
This website uses cookies to enable essential tools and functionality in effort to enhance the browsing experience for our customers. For more information, read our privacy policy.